Hypotéky bez prokazování příjmů jsou možnosti pro lidi, kteří si chtějí vzít hypotéky, ale zároveň nechtějí dokazovat výši svých příjmů pomocí potvrzení o výši příjmů. V samotném článku se dozvíte více o hypotéce bez prokazování příjmů.

Pro koho jsou hypotéky bez prokazování příjmů ?

Hypotéky bez prokazování příjmů jsou určeny zejména lidem, kteří nechtěji z rozličných důvodů prokazovat své příjmy pomocí potvrzení o výši jejich příjmů ze zaměstnání či podnikání. Někteří lidí mají také oficiální příjmy o hodně menší než jejich příjmy reálné. Hypotéky bez prokazování příjmů také často využívají podnikatelé a osoby samostatně výdělečně činné, kteé používají daňový paušál. Platí sice poté nízké daně a nízké zdravotní pojištění a sociální pojištění. Ale pak jsou také jejich oficiální příjmy dle daňového příznání o hodně nižší než by tomu bylo ve skutečnosti.

Hypotéky bez prokazování příjmů jsou o něco dražší

U hypotéky bez prokazování příjmů je třeba počítat s tím, že roční úrok bude o něco vyšší než u klasické hypotéky. Je to také logické, když nechcete prokázat výši svých příjmů. Hypoteční banky se musí nějak chránit a tak lidem, kteří neprokáží své příjmy dávají výšší roční úroky. Dostanete také menší výší úvěr, maximálně do výše 50 % z vaší nemovitostí. Například pokud vaše nemovitost stojí 2 000 000 Kč. Tak banka vám půjčí maximálně 1 000 000 Kč. Je tedy třeba mít i vlastní finanční prostředky na financování druhé půlky.

Bankovní hypotéky bez prokazování příjmů

I u hypotéky bez prokazování příjmů je vždy lepší se obráti prvně na banku či hypoteční banku. Hypotéky bez prokazování příjmů nabízí například mBank. U banky neprokazujete své příjmy pomocí potvrzení, ale musíte dát čestné potvrzení kolik měsíčně opravdu vyděláváte. Podle toho banky poté posoudí jestli si můžete hypotéku bez prokazování příjmů vůbec ze svých příjmů dovolit. Pokud uspějete tak se můžete těšit na hypotéku od banky.

Hypotéky bez prokazování příjmů a její výhody

Hypotéky bez prokazování příjmů mají hlavně tyto výhody a přednosti:

  • nemusíte nosit potvrzení o výši vašich příjmů
  • hypotéka vhodná i pro podnikatele, využívajicí daňovou optimalizaci