Konsolidace nebankovních půjček se vyplatí zejména lidem, kteří mají velký počet různých nebankovních půjček. Mohou tak v mnohých případech velmi ušetřit. Více se dozvíte v článku o konsolidaci nebankovních půjček či úvěrů.

Konsolidace nebankovních půjček je výhodná

Dnes je téměř standartem, že každý člověk má alespoň jednu půjčku. Hodně lidí má však i více půjček a často jim tyto půjčky doslova přerůstají přes hlavu. Mají úvěr na bydlení, úvěr na televize, úvěr na ledničku, úvěr na auto, úvěr na dovolenou atd. A každou tuto půjček musí zaplatit zcela samostatně . Je to náročně časově, protože musíte všechny splátky hlídat a navíc také platíte zbytečně spoustu poplatků za vedení vašich jednotlivých úvěrových účtů, kreditních karet či kontokorentů. Proto také stále lidí využívá možnosti sjednoti všechny tyto půjčky do jedné. Říká se tomu konsolidace nebankovních půjček a v České republice je stále oblíbenější.

Konsolidace nebankovních půjček nám ušetří hodně peňez

Konsolidace nebankovních půjček, která sjednotí všechny naše nebankovní půjčky do jedné nám může ušetřit měsíčně na splátkách docela velkou sumu. Často se jedná i o celé tisíce. Což už je podle mě za měsíc docela hodně. Velká půjčka má nižší úrok, poplatky platíte jen jednou a výsledkem je velká měsíční úspora. Výhodou je také to, že si můžete znovu nastavit kolik jste schopni měsíčně splácet a podle toho také nastavit délku půjčky. Čím delší dobu splatnosti, tím menší měsíční splátka.

Konsolidace nebankovních půjček od bank

Zcela ideální je konsolidace nebankovních půjček od bank. K tomu je však důležité splňovat několik podmínek. Mezi základní patří dostačný příjem, nesmíte mít záznam v registru a dosavadní úvěry či půjčky jste museli splácet zcela bez problemů. Většina lidí však s konsolidací nebankovních půjček u banky neuspěje, protože prostě nesplní podmínky. Tito lidí se pak obrací na nebankovní společnosti, které mají ve své nabídce konsolidace nebankovních půjček.

Pro přibližný odhad vám může hodně pomoci konsolidace půjček kalkulačka.

Konsolidace nebankovních půjček a jejich výhody

Konsolidace nebankovních půjček mají hlavně tyto základní výhody:

  • všechny malé půjčky sjednotíte do jedné velké půjčky
  • úšetříte výrazně na poplatcích
  • získáte menší roční úrok
  • mužete si nově zvolit pravidla úvěru (např. nová výše měsíční splátky)